Eritritol Tatlandırıcı 250g  (Kristal Formda)
Eritritol Tatlandırıcı 250g  (Kristal Formda)

Eritritol Tatlandırıcı 250g (Kristal Formda) (ERT250)

Marka : ERA GURME
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺42,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺35,50(KDV Dahil)

Ketojenik Diyete Uygun

Eritritol Bazlı Tatlandırıcı - Kristal Formda 250g

İçindekiler:  %100 Eritritol (E968)

100 g Eritritol bazlı tatlandırıcı 75g şeker ile eş tatlılıktadır.

Doğrudan tüketim için Eritritol Bazlı Tatlandırıcı gıdada kullanımı uygundur.

Kullanım Şekli: Her türlü yiyecek ve içeceklerde şeker yerine kullanılabilir. Yemek pişirirken de kullanılabilir.

 

  • Eritritol doğal bir şeker alkolüdür.
  • Eritritol üzüm, karpuz gibi meyvelerde, havuç ve patates gibi sebzelerde, mantarlarda ve fermente ürünlerde doğal olarak bulunur.
  • Erythritol ilk olarak 1848’de John Stenhouse adlı İskoçyalı bir kimyager tarafından keşfedildi. Japonya 1990’ların başından beri şeker, reçel, reçel, çikolata (ortak çikolata dahil), yoğurt, içecek ve doğal bir şeker yerine erythritol kullanıyor. ABD’de daha yakın zamanda popülerlik kazanmıştır. 1997 itibariyle, genel olarak FDA ve gıda endüstrisinden güvenli olarak kabul edilen bir statüye sahiptir ve tüketiciler bunu sevmektedir çünkü şeker tatlılığının yüzde 80’ine sahiptir, ancak bu kalorisizdir ve kan şekeri düzeylerini yükseltmez.
  • Aşırı tüketim laksatif etkiye neden olabilir.

Kullanım Alanları

  • Eritritol, şeker kamışı yerine, gıda ve pastacılık, kek, süt ürünleri, çikolata, her çeşit şeker, tatlı, sakız, meşrubat, dondurma vb. Gibi gıda üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. gıdaları renkli, tatlı kokulu, özlü ve iyi besleyen ve gıdaların bozulmasını engellemek amaçlı kullanılır.
  • Eritritol, tadı iyileştirmek ve kötü tat sonrası tadı önlemek amaçlı kullanılır,
  • Erythritol, içeceklerin tatlılığını, kalınlığını ve pürüzsüzlüğünü artırabilir ve ayrıca acı tadı azaltabilir, içeceklerin tüm lezzetini iyileştirmek için kullanılır,

 

Eritritol Sağlık Açısından Önemi

Eritritol, gram başına 0.2 kalori içerir - neredeyse sıfır kalorilidir.

Eritritol kan şekeri veya insülin seviyeleri üzerinde hiçbir etkiye sahip değildir.

Eritritol diş minesine zarar vermez ve diş çürümesine yol açmaz.

Eritrol, ince bağırsakta hızla emilir, ancak zayıf metabolize edilir, insan vücudunda kesinlikle bilinen bir işlevi yoktur ve idrarla değişmeden atılır.

Eritritol, enzim tarafından parçalanamaz, bu nedenle, katabolizma olmadığı için diyabetli hastalar için çok uygundur.Aynı zamanda obezite, hipertansiyon ve kalp rahatsızlığı olan hastalar için uygun olan kamış şekerinin yerini alacak şekilde düşük kalorili sağlık gıda maddesi haline getirilir.


Eritritol, kolondaki fermentasyon yapamıyor, bu nedenle açık şekilde bifidobakteri üreterek, gastroenterik rahatsızlıktan kaçınıp bağışıklık kabiliyetini arttırma işlevi görüyor. 

 

Etiketler
Eritritol, Eritritol Bazlı, Eritritol Bazlı Tatlandırıcı, Eritritol Bazlı Tatlandırıcı 500g, Eritritol Bazlı Tatlandırıcı 500g Pudra, Eritritol Bazlı Tatlandırıcı 500g Pudra Formunda, Eritritol Bazlı Tatlandırıcı 500g Formunda, Eritritol Bazlı Tatlandırıcı Pudra, Eritritol Bazlı Tatlandırıcı Pudra Formunda, Eritritol Bazlı Tatlandırıcı Formunda, Eritritol Bazlı 500g, Eritritol Bazlı 500g Pudra, Eritritol Bazlı 500g Pudra Formunda, Eritritol Bazlı 500g Formunda, Eritritol Bazlı Pudra, Eritritol Bazlı Pudra Formunda, Eritritol Bazlı Formunda, Eritritol Tatlandırıcı, Eritritol Tatlandırıcı 500g, Eritritol Tatlandırıcı 500g Pudra, Eritritol Tatlandırıcı 500g Pudra Formunda, Eritritol Tatlandırıcı 500g Formunda, Eritritol Tatlandırıcı Pudra, Eritritol Tatlandırıcı Pudra Formunda, Eritritol Tatlandırıcı Formunda, Eritritol 500g, Eritritol 500g Pudra, Eritritol 500g Pudra Formunda, Eritritol 500g Formunda, Eritritol Pudra, Eritritol Pudra Formunda, Eritritol Formunda, Bazlı, Bazlı Tatlandırıcı, Bazlı Tatlandırıcı 500g, Bazlı Tatlandırıcı 500g Pudra, Bazlı Tatlandırıcı 500g Pudra Formunda, Bazlı Tatlandırıcı 500g Formunda, Bazlı Tatlandırıcı Pudra, Bazlı Tatlandırıcı Pudra Formunda, Bazlı Tatlandırıcı Formunda, Bazlı 500g, Bazlı 500g Pudra, Bazlı 500g Pudra Formunda, Bazlı 500g Formunda, Bazlı Pudra, Bazlı Pudra Formunda, Bazlı Formunda, Tatlandırıcı, Tatlandırıcı 500g, Tatlandırıcı 500g Pudra, Tatlandırıcı 500g Pudra Formunda, Tatlandırıcı 500g Formunda, Tatlandırıcı Pudra, Tatlandırıcı Pudra Formunda, Tatlandırıcı Formunda, 500g, 500g Pudra, 500g Pudra Formunda, 500g Formunda, Pudra, Pudra Formunda, Formunda, Erythritol, Ketojenik, Ketojenik Diyet,