Organik Keçiboynuzu Özü - 700g
Organik Keçiboynuzu Özü - 700g
Organik Keçiboynuzu Özü - 700g
Organik Keçiboynuzu Özü - 700g

Organik Keçiboynuzu Özü - 700g (33005)

Marka : ATIŞERİ
Fiyat : ₺49,00(KDV Dahil)

 

 

 

Organik Keçiboynuzu Özü: Sadece Keçiboynuzu meyvesi kullanılarak üretilen, yüksek sıcaklıklara maruz kalmadan besleyici özelliğini kaybetmeden üretilen Atışeri Mersin Organik Keçiboynuzu Özü, Organik Gıda sertifikalıdır. Akdeniz bölgemizde yetişen özenle seçilmiş, doğal şeker oranı yüksek keçiboynuzu meyvelerinden geleneksel tadı, yoğunluğu, doğallığı ve zengin içeriği korunarak steril üretim koşullarında elde edilmektedir.
İçeriği: % 100 Keçiboynuzu
Menşei: Türkiye
Uyarılar:
• Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.
• Doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız.
• Koruyucu ve katkı maddesi içermez.
• Soğuk ve sıcak yiyecekler ile tüketebilirsiniz.

 

Keçiboynuzu ve Organik Keçiboynuzu Özü Nedir?
Yunanca'da keration, İngilizce'de carob, Arapça'da ise kharub veya kharnub olarak anılır. Keçiboynuzu tohumu yüzyıllar boyunca elmas ölçmek için kullanılmış, elmaslar keçiboynuzu tohumu ile tartılarak satılmıştır. Bu yüzden, kırat ya da karat denilen ölçüye adını vermiştir.
Keçiboynuzu, özellikle Akdeniz ülkelerinde yetiştirilen sıra dışı enerji dolu bir bitkidir. Taze tüketildiğinde çok tatlı bir tadı vardır. Keçiboynuzunun içerisinde şeker tadı veren bir sıvı vardır. Görüntüsünden dolayı keçiboynuzu adı verilmiştir ve Kıbrıs’ta çok iyi yetişmektedir. Yetiştiği ağaçların uzunluğu 4-6 metreye kadar çıkar. Keçiboynuzu, kurutularak da tüketilebilir.
Keçiboynuzu, karbonhidrat, yağlar ve sodyum açısından zengindir. Aynı zamanda A ve C vitamini açısından da zengin sayılır. Selenyum, potasyum, magnezyum başta olmak üzere birçok mineral ve element içerir.